Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Yunanca Tercüme

Yunanca Hint-Avrupa dilleri içerisinde kendi başına bir daldır. Antik çağda kullanılan ve bugün okullarda öğretilen Antik Yunanca ve günümüzde Yunanistan’da konuşulan Modern Yunanca bu dilin farklı basamaklarıdır. Yunancanın 3400 yıllık bir yazım geleneği vardır. Arami dili ve Çincenin dışında hiçbir yaşayan dil bu kadar uzun yıllardan bu yana yazılı olarak gelmemiştir. Batı kültürü antik Yunan dili ve kültürünün etkisi altında kalmıştır. Avrupa edebiyatı, felsefesi ve bilimi Yunanca başlamıştır. Homeros’un destanları, Aischylos, Sophokles ve Euripides’in dramaları, Platon ve Aristo’nun felsefe yazıları ve yeni ahit, tüm bunlar Yunanca yazılmıştır.

Yunancanın antik Makedon diliyle de akrabalığı bulunmaktadır. Ayrıca Ermenice ve Arnavutça ile de bağlantısı vardır. Suriye ve Mısır’da Yunanca Arap fetihlerinden sonra bir müddet daha resmi dil olarak kalmış ve sonrasında yerini Arapçaya bırakmıştır. Bugün halen kullanılan Yunanca yazısının temelleri M.Ö. 9. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Yunan dili ve yazımının Avrupa’nın gelişiminde inkar edilemeyecek etkisi bulunmaktadır. Gerek Latince gerekse Kiril Alfabesi Yunan Alfabesinden geliştirilmiştir. Günümüzde halen bilimsel terminolojide Latince ve Yunanca kelimeler kullanılmaktadır.

Yunanca – Türkçe Tercüme: Yunanca çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Yunancaya ve Yunancadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’