Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Rusça Tercüme

Rusça, Hint-Avrupa dil ailesinin Slav grubunun Doğu Slav dalındandır. Toplam 280 milyon Rusça konuşan kişi sayısı ile Avrupa'da en fazla yayılmış olan dildir ve dünya dillerinden biridir. Kiril alfabesi ile yazılan Rusça Moskova bölgesinde konuşulan lehçeye dayanmaktadır.

Rusça, yaklaşık 164 milyon kişinin anadilidir, bunların 130 milyon kadarı Rusya’da yaşamaktadır. Rusya ve Belarusça devlet dili, Kazakistan ve Kırgızistan’da ise resmi dildir. 19. Yüzyılda Alexander Puschkin tarafından katılan yeni sözcüklerle bugünkü modern halini almıştır. 1918 de gerçekleştirilen yazım reformu ile birlikte yazım şeklinin bazı yönleri değişmiş, Rus alfabesinden bazı harfleri çıkarılmıştır.

Rusça aynı zamanda, bilim, sanat ve teknik alanlarında yaygın bir dildir. Dünya edebiyatının en önemli örneklerinin orijinal dilidir. Rusça kendisinden başka dillere kitapların tercüme edildiği dördüncü, başka dillerden de kendisine kitap tercüme edilen yedinci dildir. 2013 yılında Rusça internette kullanılan en yaygın ikinci dildi. Orta çağdaki politik bölünmeden sonra batı ve doğu Rusçası olarak ikiye ayrılmıştır.

Rusça – Türkçe Tercüme: Rusça çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Rusçaya ve Rusçadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’