Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Portekizce Tercüme

Portekizce, Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dalına mensup olup İspanyolca, Katalanca ve İber Yarımadasının diğer dilleri ile birlikte Ibero-Roman dil grubunu oluşturmaktadır. Portekizce dünya genelinde yaklaşık 250 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır bu nedenle günümüzde dünya dili olarak sayılmaktadır.

Portekizce, dünya geneline 15. ve 16. Yüzyılda yayılmaya başlamıştır, o dönemde Portekiz Koloni imparatorluğunu kurmuştur ve bu sömürgeleri 1975 yılına kadar Brezilya, Afrika ve Asya kıyılarında devam etmiştir. Yıllar boyunca Portekiz’den diğer Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine yapılan göçler nedeni ile Portekizce bu bölgelerde de azınlık dili haline gelmiştir.

Portekizce, Avrupa’da Portekiz’de anadil olarak konuşulmaktadır. Sahra’nın güneyinde bulunan Afrika ülkelerinde de en önemli dillerden biridir. Asya’da pek çok Portekizce’ye dayanan diller bulunmaktadır. Japonya’da Portekizce konuşan 250.000 kişi bulunmaktadır. Aslında bu kişiler Japon kökenli olan Brezilyalılardır Japonya’ya geri dönmelerine rağmen anadilleri Portekizcedir.

Portekizce – Türkçe Tercüme: Portekizce çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Portekizceye ve Portekizceden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’