Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Mahkeme Tercümanı

Ülkemize gelen yabancı vatandaşların hukuki sorunlarında yetkili olan mahkemelerde bu kişilerin Türkçe bilmediğini bildirmesi üzerine kendi ana dillerinde adalete eşit erişimini sağlamak amacıyla mahkemeler tarafından atanan mahkeme tercümanlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Mahkemelerde görev alacak mahkeme tercümanları yapacakları tercümeyi birebir, eksiksiz ve hatasız yapacaklarına, tarafsız ve gizlilik ilkelerine bağlı kalacaklarına dair yeminli tercümandır. Tercümelerin hukuk dilinde olmasından dolayı hukuk terminolojisine sahip kişilerdir. Hata kabul etmeyen hukuki tercümede yapılacak hata mahkemenin yönünü değiştirebilir. Bu sebeple muhatapların birbirini en iyi şekilde anlayıp, kendilerini ifade etmesi mahkeme tercümanlarının sorumluluğundadır.

Şirket olarak, mahkemelere yönlendireceğimiz tercüman seçimlerimizde, hukuk alanında deneyimli, gerek yazılı gerekse sözlü olarak uzun yıllar hukuki tercümeler yapmış yeminli tercüman kadromuzdan seçmekteyiz. Tüm dil ve lehçelerde mahkeme tercümanlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’