Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Macarca Tercüme

Macarca, Ural dil ailesinin Fin-Ugor dalına aittir. Pek çok Avrupa dilleri gibi Hint-Cermen dil ailesine bağlı olmayan Macarca Güney Doğu Avrupa’da yayılmıştır. Macarca Macaristan’ın resmi dili olup aynı zamanda 1 Mayıs 2004 tarihinde AB’nin resmi dillerinden biri olarak da tanınmıştır.

Dil bilimi Macarcayı Fin-Ugor dillerinden saymaktadır. Bu diller Samoyed dillerinin küçük bir grubu ile birlikte Ural dil ailesini meydana getirmektedir. Bu aileye mensup dillerin akrabalığı yoğunlukla dil alt yapısı üzerinedir, kelime anlamında çok az benzerlikleri bulunmaktadır. Bu nedenle de Fince ve Macarca çok uzun yıllar öncesinde birbirlerinden ayrılmışlardır ve akrabalıkları Almanca ve Farsça gibi farklı Hint-Cermen dillerinin aralarındaki ilişkiden farklı değildir.

Macarlar 9. yüzyılda Tuna boylarına yerleşmiş ve komşuları olan Türkçe konuşan etnik gruplarla yoğun kültür alışverişleri olmuştur. Bu da dilleri üzerinde muhtemelen etkiler bırakmıştır. Birinci dünya savaşı ve barış antlaşmalarından sonra 3,2 milyon Macar anayurttan ayrılmış, bu nedenle de halen komşu ülkeler Romanya, Güney Slovakya, Kuzey Sırbistan’da pek çok Macarca konuşan insan yaşamaktadır.

Macarca – Türkçe Tercüme: Macarca çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Macarcaya ve Macarcadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’