Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Korece Tercüme

Korece, Kuzey ve Güney Kore’nin resmi dili olup 78 milyondan fazla insan bu dili konuşmaktadır. Korece’nin genetik sınıflandırılması hakkında tartışmalar halen sürmektedir. Dilbilimciler tarafından Altay dil ailesine dahil olduğu kabul edilmiş olsa da, Makro-Altay dil grubundan ayrılan bir dal olduğu da savunulmaktadırlar. Diğer Altay dilleri (Tunguzca, Moğolca ve Türkçe) ile dil tipolojisi açısından benzerlikler göstermektedir, ancak bu durum hiçbir şekilde genetik akrabalığın olduğunu göstermemektedir.

Gerek tarihsel olarak gerekse bugün konuşulduğu üzere Japonca ile özellikle yapısal bir akrabalığı olduğu kabul edilmektedir. Ancak, burada dikkati çeken sözlük anlamında aralarında uyumluluk olmamasıdır. Çince ile hiçbir akrabalığı bulunmamaktadır, çünkü Korece’nin Sinitik dillerle yapısal ortak bağı yoktur. Kuzey ve Güney Kore’nin dışında Çin Halk Cumhuriyeti’nde ve Japonya’da yaşayan azınlıklar arasında da Korece kullanılmaktadır.

Korece – Türkçe Tercüme: Korece çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Koreceye ve Koreceden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’