Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Japonca Tercüme

Japonca, Japonya’nın resmi dilidir. Dilin kaynağı konusunda tartışmalar bulunmaktadır. İlk sebep Japonca olan ilkyazı örneğinin M.S. 8. Yüzyıla dayanıyor olması nedeniyle Japoncanın tarihinin bu dönemden öncesine ait bilgileri sadece arkeolojik veya genetik araştırmalara dayanmaktadır. İkinci sebep ise, Japoncanın Korece ve Altay dilleri ile önemli benzerlikler gösteriyor olmasıdır. Dilin özelliklerinden biri son derece karmaşık olan yazı şeklidir. Kanji, Hiragana ve Katakana üç farklı yazı sistemi kullanılmaktadır.

Japonya‘da pek çok sayıda diyalekt vardır. Bu çeşitliliğin sebepleri; yerleşimin uzun zaman dilimlerine dağılmış olması, politik ayrılıklar, engebeli coğrafi yapı ve iç, dış bölünmelerin uzun tarihidir. Japonca dünyanın en yaygın konuşulan dilleri arasında 9. sıradadır. Dünya üzerindeki web sayfalarının %4,9’unun Japonca olduğu değerlendirilmektedir, bu oran Japoncayı bu konuda İngilizce, Almanca ve Fransızcadan sonra 4. Sıraya oturtmaktadır. Her ne kadar Japonca konuşan kişi sayısı oldukça yüksek olsa da Japonca bir dünya dili olarak sayılmamaktadır. Çünkü 127 milyon kişi Japoncayı neredeyse istisnasız ana dil olarak konuşmaktadır ve ikinci dil olarak konuşan kişi sayısı oldukça azdır, bu nedenle de Japonca dünya dili olamamaktadır ve lokal olarak Japonya ile sınırlanmıştır.

Japonca – Türkçe Tercüme: Japonca çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Japoncaya ve Japoncadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’