Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

İspanyolca Tercüme

İspanyolca ya da diğer söylemiyle Kastilya dili dil ailelerinin içinde Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dil grubuna bağlıdır ve Portekizce, Aragonca ve Galiçya dili ile birlikte Ibero-Roman dillerini oluşturmaktadır. Bir başka bakış açısına göre İspanyolca, Fransızca, Katalanca ve Portekizce pek çok küçük Roman dilleri ile birlikte Batı Roman dillerini oluşturmaktadır. İspanyolca aynı zamanda Amerika kıtasında kullanılan en yaygın dildir. İspanyolcanın küresel olarak zenginleştirilmesi için Instituto Cervantes kurulmuştur.

Amerika’nın keşfi ile birlikte İspanyolca Kaliforniya’dan Tierra del Fuego’ya kadar yayıldı. İspanyol halihazırda 358 milyonu aşkın insanın ana dilidir, ikinci dil olarak kullananlarla birlikte bu sayı 500 milyona kadar yükselmektedir. Cermen dillerinin yanı sıra İspanyolca üzerinde Arapçanın, Amerikan yerli ırklarının dillerinin, İber yarım adasında yaşayan halkların kendi dillerinin de etkileri bulunmaktadır. Amerikan İspanyolcası kıtanın büyük bir bölümünde ana dil olarak kullanıldığından, İspanyolların kolonileşme hareketlerinin sonucunda yüzyıllar boyunca yayıldığından ve yerel kültürlerle etkileşim geçirdiğinden Büyük Antiller ve Güney Amerika kıtasında kullanılan İspanyolcanın Avrupa İspanyolcası ile arasında farklılıklar oluşmuştur. Bu farklılıklar sadece telaffuz konusunda değil aynı zamanda kelime konusunda da görülmektedir.

İspanyolca – Türkçe Tercüme: İspanyolca çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden İspanyolcaya ve İspanyolcadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’