Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

İbranice Tercüme

İbranice Afro-Asyatik dil grubunun Kuzeybatı Sami dillerine dahildir. İbranicenin yenilenmesi ve anadil olarak kullanılmaya başlaması 19. Yüzyılda başlamıştır. 1889‘da İbrani dili için akademi kurmuş ve 1700 yıldır kullanılmayan İncil dilini yeniden canlandırmıştır. Bu sayede modern İbranice doğmuştur. İbranice, 20.yüzyılda kurulan İsrail devletlerinin resmi dili olup günümüzde yaklaşık 7 milyon kişi bu dili anadilleri olarak konuşmaktadırlar. İbrani alfabesinde 22 harf bulunmaktadır ve yazılar Arapça ‘da olduğu gibi sağdan sola doğru yazılmaktadır.

İbranicenin üç gelişim aşaması bulunmaktadır: Eski, Orta ve Yeni İbranice. Tanınan en eski İbranice metin, bugün İstanbul’da sergilenmekte olan, kil tablet üzerine M.Ö. 925’de yazılmış olan Gezer Takvimi’dir. Eski İbranice yazılmış en ünlü eser de Tevrat’tır. İki bin yıl boyunca İbranice anadil olarak konuşulan bir dil olmamış, çoğunlukla Musevilerin ikinci veya üçüncü dili olmuştur. İbranice günümüzde pek çok kişi için kutsal bir dilden modern, ulusal bir dile başarı ile dönüşen dil örneğini temsil etmektedir.

İbranice – Türkçe Tercüme: İbranice çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden İbraniceye ve İbraniceden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’