Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Hintçe Tercüme

Hintçe, Hint-Avrupa dil ailesindendir ve Hindistan’ın kuzey, merkez ve batısında konuşulmaktadır. Hintçe 26 Ocak 1965 tarihinde Hindistan’ın resmi dili olarak ilan edilmiştir. Hintçe, Çince ’den sonra İspanyolca ve İngilizce ’den önce dünya üzerinde en yaygın olarak konuşulan ikinci anadildir. Hindistan ve çevresindeki 600 milyondan fazla insan Hintçeyi anadil ve konuşma dili olarak kullanmaktadırlar. Hintçe Devanagari alfabesi ile yazılmaktadır. Hintçenin çok sayıda yerel diyalektleri vardır.

Pakistan’ın resmi dili olan Urduca ve Hintçe birbirlerine öylesine yakın dillerdir ki teorik olarak birlikte Hindustani adı altında bir dil oluşturup tüm Hint Yarımadasında kullanılabilir. Hintçe ’de İngilizce ‘den gelen pek çok kelime kullanılmaktadır, hatta bunların bir kısmı günümüz İngilizce ’sinde kullanılmamaya bile başlanmıştır. İngilizcenin yanı sıra Hintçe ’ye Farsça ve Arapça kökenli kelimeler de girmiştir.

Hintçe - Türkçe Tercüme: Hintçe çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Hintçeye ve Hintçeden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’