Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Deşifre

Kayıt altına alınan ses veya görüntü verilerinizin (CD, VCD,MP3,DVX, DVD formatında ) yazıya dökülme işlemi olan deşifre hizmeti alanında uzman kadromuz tarafından doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilir. Tüm dillerden deşifre hizmetimizin yanında yazıya dökülen belgelerinizin tüm dillerde tercümesi de uzman tercümanlarımız tarafından özenli bir şekilde gerçekleştirilir. Üç aşamadan oluşan bu işlemde birinci aşamada, kalitesi düşük olan ses veya görüntü dosyaları, özel bir işlemden geçirilerek deşifreye hazır hale getirilir. İkinci aşamada, veriler dinlenerek yazılı formata aktarılır. Üçüncü aşamada ise yazıya dökülen metin, uzman edebiyatçılarımız tarafından noktalama ve imla kurallarına uygun hale getirilir.

Deşifre hizmetini yani, konuşmaları yazılı metinler haline dönüştürme sürecini daha ayrıntılı olarak incelediğimizde deşifre hizmetine ihtiyaç duyulan durumlar;

1. Video Deşifresi ve Altyazı

Profesyonel deşifre ihtiyacının en belirgin biçimidir. Günümüzde internet kullanıcıları için videoların daha revaçta olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Peki, bu videoların deşifresinin ardından eklenen altyazı ve tercümesinin izlenme oranına payı nedir? Öncelikle o dilde dahi olsa eklenen altyazı işitme engelliler için videoları izlenebilir kılmakta, sessizlik gerektiren ortamlarda kullanıcılara video izleme olanağı sağlamaktadır. Deşifresi gerçekleşen metnin tercümesinin altyazıya eklenmesi videolarınızın dünya genelinde tüm kullanıcılar için anlaşılabilir olmasını sağlamaktadır.

2. Mahkeme Duruşma Deşifresi

Adli duruşmalar esnasında, profesyonel deşifreler teknik detaylar, kanıtlar, tanıklıklar ve tanık ifadeleri gibi alanları kapsayabilmektedir. Deşifre hizmetiyle, bu bilgiyi metin formatında sahip olarak belli bir cümleyi bulmak için kayıtları sürekli ileri sarmak veya baştan sona dinlemek zorunda kalmazsınız.

3. Tıbbi Randevu Deşifresi

Doktorlar, danışmanlar ve tıp uzmanları genellikle raporlarını bir ses kayıt cihazıyla kaydederler. Bu belgeleri metin formatında ihtiyacınız olabilir veya belki de hastanız İngilizce konuşmadığı için bu belgeleri başka bir dile tercüme etmeniz gerekebilir. Deşifre hizmeti tüm bu işlemleri mümkün kılar.

4.Eğitim ve İK Toplantı Deşifresi

Bu tip toplantıların doğası gereği her şeyi belgeleyip resmi bir şekilde deşifre hizmetinden yararlanılması hiçbir şeyin gözden kaçmaması ve yanlış yorumlanmaması konularında yardımcı olabilir. Aynı zamanda deşifre İK personelinin not alması zorunluluğunu ortadan kaldırarak tamamen yapılan işe odaklanmalarını sağlar.

5. Pazarlama Araştırması Odak Grupları Deşifresi

Odak grupları hazırlamak için o kadar çabaladıktan sonra doğal olarak emeklerinizin boşa gitmemesini istersiniz. Eğer odak grubu liderinin not almakla uğraşması grubun doğru yöne çekilmemesine ve amaçlarınıza ulaşamamanıza sebep olabilir. Diğer taraftan, eğer grup lider bütün dikkatini konuşmayı yönlendirmeye odaklarsa da önemli bir yorum gözden kaçabilir ve bu da projenizin ilerlemesini engelleyebilir. Bu sebeplerden pazarlama araştırmalarında sıkça deşifre hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

6. Basın Toplantısı ve Konferans Deşifresi

Büyük ölçekli konferans, organizasyon ve basın toplantılarında yazılı olarak bulunmayan konuşma metinlerinin ya da konuşmanın spontane gelişmesi söz konusu olduğu durumlarda deşifre hizmeti konuşmaların yazıya dökülerek saklanması, dağıtılması, yayınlanması veya başka bir dile tercümesini sağlamaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’