Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Çekce Tercüme

Çek dili, Hint-Avrupa dil ailesinin Batı Slav dillerinden biridir. Çekçe 12 milyon kişinin anadilidir. 1880 yılında Çekçe Çeklerin resmi dili olarak kabul edilmiştir. 1 Mayıs 2004’den itibaren Çekçe AB’nin resmi dillerinden biri oluştur.

Çekçe ve Slovakça arasında büyük benzerlikler bulunmaktadır. Çekçe ve Slovakça karşılıklı olarak anlaşılabilirdiler. Alfabelerinde birbirlerinden farklı bazı harfler bulunmaktadır. İki dilin benzerlikleri, ortak tarih ve Çekoslovakya’da birbirlerine bağlanmış olmaları nedeni ile Çekler ve Slovaklar problemsiz bir şekilde birbirleri ile anlaşabilmektedirler. Çekler ve Slovaklar arasındaki resmi yazışmalar her iki dil de iki devlet tarafından tanınmış olduklarından kendi dillerinde yapılmakta olmakla birlikte diğer devletin dilinde olan resmi evraklar da kabul görmektedir. TV yayınlarında da diğer ülkenin dilinde olanlar tercüme edilmeden yayınlanmaktadır.

Çekce – Türkçe Tercüme: Çekce çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Çekceye ve Çekceden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’